sobota, 28 grudnia 2013

Metody usuwania owłosienia

Witam!

Jedna z czytelniczek mojego bloga poprosiła o post na temat metod usuwania owłosienia i ich skuteczności. No i taki też się pojawia :) pozdrawiam ! :))) 


 1.  Najpierw powiedzmy sobie co to jest Depilacja - jest to usuwanie owłosienia za pomocą różnego rodzaju preparatów i przyrządów. Depilacja polega na usunięciu łodygi włosa, a korzeń pozostaje nienaruszony.
 2. Oprócz depilacji rozróżniamy Epilację - jest to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą którego usuwany jest cały włos czyli łodyga wraz z korzeniem. 
 3.  Elektroliza - jest to metoda, która pozwala nam usunąć owłosienie na zawsze. W porze skóry umieszczana jest cienka igła, przez którą przepływa prąd elektryczny, za pomocą którego niszczona jest łodyga włosa wraz z cebulką. Zniszczony włos usuwamy za pomocą pęsety. Aby dokładnie usunąć wszystkie zbędne włoski potrzebne są do tego trzy lub cztery takie zabiegi. Zabieg ten wykonuje się dosyć długo i jest on bardzo bolesny dlatego też zaleca się stosowanie go raczej na małe powierzchnie skóry. Po wykonywanym zabiegu skóra jest zaczerwieniona i mogą pojawić się małe strupki dlatego też należy przez kilka dni unikać promieni słonecznych oraz podkładów i wszelkiego rodzaju pudrów. 
 4. Laser - jest to metoda dosyć droga a jej skuteczność wymaga około 10 sesji z użyciem lasera aby nasze włosy przestały odrastać. Metoda ta podobna jest do elektrolizy, prąd tak samo przepływa przez mieszki włosowe a co za tym idzie hamuje porost owłosienia. Pamiętajmy jednak o tym że przed zabiegiem prądem należy się skonsultować z lekarzem, najlepiej dermatologiem, czy zabieg ten jest odpowiedni dla nas.
 5.  Wyrywanie - przynosi długotrwały efekt a odrastające włoski są miękkie. Jest to metoda jednak dosyć bolesna a także czasochłonna. Pamiętajmy, że nie wolno wyrywać włosów na wszelkiego rodzaju znamionach i bliznach. Metoda ta jest przeważnie stosowana przy regulacji łuku brwiowego.
 6.  Obcinanie - tą metodę usuwania zbędnego owłosienia stosuje się przeważnie w przypadku zbędnego owłosienia znamion a także w nosie. Włoski jednak szybko odrastają i są grubsze.
 7.  Golenie - jest to jedna z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Rezultat jest widoczny szybko ale jest krótkotrwały, włoski odrastają po około 12 godzinach dlatego też metodę tą można stosować codziennie. W trakcie golenia włoski odcinane są tuż nad powierzchnią skóry, a gdy odrastają to niektóre z nich są grubsze. Metodę tą nie należy stosować do depilacji twarzy gdyż włoski w tych miejscach odrastają już po paru godzinach. 
 8.  Depilacja chemiczna - do takiej depilacji najczęściej stosowane są kremy, są one łatwe w użyciu i nie są drogie. Rozpuszczają one włosy na powierzchni skóry, dzięki czemu nasza skora pozostaje gładka przez parę dni. Zanim zastosujemy jednak taki krem powinnyśmy zrobić 24 godzinną próbę uczuleniową aby upewnić się że nie podrażni on lub nie uczuli naszej skóry. 
 9.   Depilacja mechaniczna - czyli usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą depilatora. Jest to metoda dosyć bolesna i dosyć czasochłonna, jednak po zabiegu skóra jest doskonale gładka. Należy pamiętać że przed użyciem depilatora należy dokładnie umyć skórę, osuszyć ją ręcznikiem i dopiero zacząć depilacje wykonując koliste ruchy.
 10. Woski ciepłe i zimne - Metoda ta przynosi długotrwały efekt, usuwane są wówczas wszystkie włosy wraz z cebulkami, jest ona dosyć bolesna. Po wcześniejszym umyciu depilowanego miejsca, na skórę nakładamy ciepły lub zimny wosk, następnie na wosk nakładamy gotowe paski z materiału lub flizeliny (są to specjalne paski do depilacji które można kupić w dobrych sklepach kosmetycznych wraz z woskiem), przejeżdżamy energicznie ręką po tym pasku aby docisnąć go do wosku i do depilowanych miejsc a następnie zdecydowanym ruchem, w kierunku pod włos, zrywamy go. Aby metoda była w 100% skuteczna musimy poczekać aby depilowane włosy miały długość nie krótszą niż 5mm gdyż krótsze włoski mogą zostać nie chwycone przez wosk. Skóra przed depilacja musi być dokładnie wysuszona gdyż wosk nie działa na mokrą skórę. Resztki wosku usuniemy ze skóry przecierając ją olejkiem. Po zabiegu skórę należy posmarować preparatem nawilżającym.
  Wydaje mi się, że po powyższej lekturze każda z WAS znajdzie dla siebie odpowiednią metodę. :) 
  przy okazji 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz